لوگوی مارژین
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

10 اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید 2021

دسته بندی :آموزش اینستاگرام, آموزشی 18 آگوست 2021 2969
10 اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید

۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱

با ظهور اسمارت فونهایی که دارای چهار دوربین یا بیشتر هستند و همچنین با افزایش کیفیت این تصاویر در طول سالهای اخیر، عکاسی با تلفن همراه جای خود را در زندگی روزانه ی بسیاری از افراد باز کرده است.

اما با وجود سنسورهای پیشرفته، هنوز هم بعضی عکسها نیاز به مقداری ویرایش دارند که برای این کار میتوان از برنامه‌های ویرایش عکس استفاده کرد. برنامه پیش‌فرض گالری در اکثر تلفنهای هوشمند، امکانات اساسی برای ویرایش عکس را ارائه می‌دهد، اما اگر می‌خواهید فراتر از سطح پایه‌ای، ویرایشاتی را انجام دهید، نیاز به برنامه‌های تخصصی دارید.

در این مقاله شما را برای انتخاب یک برنامه خوب اندروید برای ویرایش عکس راهنمایی میکنیم. این برنامه ها را میتوانید به راحتی از Google play  دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

 نکته: این لیست به ترتیب ترجیحی مرتب نشده است. لیست پیش رو مجموعه ای از بهترین برنامه‌های ویرایش عکس برای اندروید است. به شما توصیه می‌شود بر اساس نیاز خود، یکی را انتخاب کنید.

لیست ۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱

 1. PicsArt Photo Studio
 2. Photo Director
 3. Pixlr
 4. Photo Editor Pro
 5. Prisma Photo Editor
 6. Fotor Photo Editor
 7. Snapseed
 8. VSCO Photo & Video Editor
 9. Toolwiz Photos-Pro Editor
 10. YouCam Perfect
 11. Photo Lab

قسمت اول لیست ۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱:

۱- PicsArt Photo Studio

PicsArt Photo Studio

اپلیکیشن پیکس آرت با تعداد بیش از ۵۰۰ میلیون دانلود، یکی از محبوبترین اپ‌های ویرایش عکس در سال ۲۰۲۱ است. دلیل برجسته بودن این اپ، وجود گزینه‌های فراوان برای شخصی سازی عکس‌هاست. این اپلیکیشن دارای یک دوربین داخلی و یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری تصاویر است.

ویژگیهای دیگر این اپلیکیشن ویرایش تصویر، ساخت کلاژ، نقاشی، قاب، برچسب و … است. این نرم افزار به صورت رایگان در دسترس شماست. اما برای برخی موارد نیاز به خرید درون برنامه ای دارید و باید با تبلیغات موجود در این اپلیکیشن هم کنار بیایید.

ویژگیهای خاص PicsArt Photo Studio

حالت قلم مو برای اعمال افکت به طور انتخابی بر روی قسمتهای خاصی از عکس

مجهز به افکتهای هوش مصنوعی در حالت سریع

برنامه دوربین داخلی همراه با افکتهای زنده

دارای قابلیت استفاده از تکنیک دابل اکسپوژر و قابلیت تنظیم شفافیت لایه‌ها

تعداد نصب برنامه: بیش از ۵۰۰ میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۲

۲- Photo Director

Photo Director

Photo Director یک اپلیکیشن چند منظوره ویرایش عکس است. این اپلیکیشن رابط کاربری شیک و کاربرپسندی دارد. بنابراین شما میتوانید خیلی سریع رنگها و تناژهای عکس خود را به وسیله ابزارهای ساده و در عین حال قدرتمند این اپلیکیشن تنظیم کنید.

این اپلیکیشن اندروید همچنین دارای ابزارهای انیمیشن و همچنین قابلیت Sky Replacement است. به این وسیله میتوانید پس زمینه را با یک ضربه عوض کنید.

این اپلیکیشن دارای دوربین داخلی است که به شما این امکان را میدهد همزمان با گرفتن عکس، روی آن فیلتر بیندازید. سپس میتوانید عکسها را ویرایش کنید و به سرعت در شبکه هایی مثل فیسبوک، فلیکر و … منتشر کنید. با این اوصاف، PhtoDirector   را نمیتوان از لیست  10 اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱ کنار گذاشت.

این اپلیکیشن را میتوانید رایگان دانلود کنید. البته برای استفاده از امکانات کامل نیاز به خرید درون برنامه‌ای دارید. این برنامه همچنین شامل تبلیغات است.

ویژگیهای خاص PhtoDirector

ابزار هشدار دهنده برای حذف فوتوبُمبرها و آبجکتهای ناخواسته

افکتهای هنری تصویر مثل Lomo, Vignette, HDR و ابزارهای Dehaze بیشتر برای از بین بردن مه، تاری و غبار تصاویر

Photo fx برای به اعمال افکت روی مناطق خاصی از تصویر

تعداد نصب برنامه: بیش از ۵۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۵

۳- Pixlr

Pixlr

Pixlr یکی دیگر از بهترین ویرایشگرهای عکس است که میتوانید در سال ۲۰۲۱ از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن تمام ابزارهایی که ممکن است مورد نیاز کاربر باشد را داراست. بیش از ۲ میلیون ترکیب جلوها، روکشها و فیلترهای رایگان دارد. با استفاده از آن میتوانید کلاژهایی با چیدمان، پس زمینه و فاصله بین تصاویر متفاوت درست کنید.

همچنین میتوانید یک عکس را با اسکچهای جوهری، مداد طراحی و یا سبک دودلینگ زیبا کنید. شما میتوانید تصاویر را به طور مستقیم در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید. دانلود این برنامه رایگان، با خریدهای درون برنامه ای و شامل تبلیغات است.

ویژگیهای خاص Pixlr

امکان علامتگذاری بیشترین افکت یا روکش مورد استفاده، به عنوان “مورد علاقه”

ابزارهای افزایش دهنده قابل توجه حساسیت لمس

قابلیت تعمیرخودکار برای تنظیم اتوماتیک رنگها در یک عکس

قابلیت کلاژ با بیش از ۲۵ عکس و طرح بندی مختلف، پس زمینه و فاصله بین تصاویر متفاوت

تعداد نصب برنامه: بیش از ۵۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۳

۴- Photo Editor Pro

Photo Editor Pro

Photo Editor Pro  یک اپلیکیشن دیگر است که به کاربران امکان زیباسازی عکسها را میدهد.

به جز ابزارهای اصلی ادیت، این اپلیکیشن اندروید شامل چندین ابزار پرطرفدار دیگر مثل افزودن انواع افکتهای اشکال، فیلترهای طراحی جالب، استیکر، خالکوبی و … است.

همه ابزارهای اصلی ادیت، مثل تغییر روشنایی، کنتراست، سایه‌ها، هایلایتها و … را دارد. HSL(رنگ، اشباع و روشنایی)   برخلاف آنچه در سایر بهترین برنامه‌های ویرایش عکس برای اندروید میبینیم، برای نسخه حرفه‌ای قفل شده است.

کاربران اندروید همچنین میتوانند منتظر ایجاد قابلیت کلاژ در این اپلیکیشن باشند. بهرحال ویژگی برجسته Photo Editor رابط کاربری ساده آن است. تنها نگرانی راجع به این برنامه تبلیغات تمام صفحه است که بیش از آنچه انتظار میرود، نمایش داده می‌شوند.

ویژگیهای خاص Photo Editor Pro

افکتهای اشکال و بسیاری فیلتر دیگر

ویرایشگر اندام برای باریک کردن بدن، کشیده کردن پاها و مدل موهای متعدد

تعداد نصب برنامه: بیش از ۱۰۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۸

Prisma Photo Editor

Prisma Photo Editor

در این بخش از لیست ۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید به معرفی Prisma Photo Editor میپردازیم. این اپلیکیشن بیش از ۱۲۰ میلیون بار دانلود شده و میتواند یکی از بهترین انتخابهای شما برای تبدیل عکس به نقاشی باشد.

این برنامه دارای بیش از ۳۰۰ سبک هنری است که به شما این امکان را میدهد خلاقیت خود را در ایجاد تصاویر به کار ببندید. همچنین برنامه ویرایش عکس prsima هر روز یک فیلتر هنری جدید به شما پیشنهاد میکند و به این ترتیب میتوانید هر روز انتظار چیز جدیدی را داشته باشید.

 ویژگیهای خاص Prisma

حالت پیشرفته بهبود عکس

پیشنهاد هر روزه یک سبک هنری جدید

انجمن prisma برای به اشتراک گذاشتن خلاقیت و استعداد کاربران

تعداد نصب برنامه: بیش از ۵۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۶

قسمت دوم لیست ۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱:

اپلیکیشنهایی که از اینجا به بعد معرفی میشوند ممکن است در ایران پشتیبانی نشوند و امکان دانلود آنها از Google play  وجود نداشته باشد.

Fotor Photo Editor

Fotor Photo Editor

فوتور یکی از توصیه شده ترین و بهترین اپلیکیشنهای ویرایش عکس برای اندروید است که چندین ویژگی  و ابزار جالب برای بهبود تصاویر دارد. این برنامه طیف وسیعی از افکتها و فیلترها را برای ویرایش تصاویر ارائه می‌دهد.

در این اپلیکیشن میتوانید از بیش از ۱۰ ویرایشِ (Edit) قابل تنظیم برای تعدیل روشنایی، نوردهی، کنتراست و سایر جنبه های عکس، استفاده کنید.

این اپلیکیشن ویرایش عکس، همچنین به شما این امکان را میدهد که با استفاده از قالبهای متنوع، کلاژ درست کنید. دانلود این برنامه رایگان است، اما برنامه شامل تبلیغات است.

ویژگیهای خاص Fotor

ویرایشگر عکس با امکانات بسیار و همچنین پلت فرم دارای مجوز عکس

ویژگی “Enhance” با قابلیت “slide on screen” برای تنظیمات سریع

قالب های کلاژ بسیار زیاد مانند Classic و Magazine

تعداد نصب برنامه: بیش از ۱۰ میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۵

Snapseed

Snapseed

Snapseed یک ویرایشگر عکس قدرتمند است که توسط گوگل توسعه یافته است. و ویژگیهای بسیار زیادی دارد. این اپلیکیشن رایگان و بدون تبلیغات است. رابط کاربرپسندی دارد که استفاده از آن آسان است. کافی است روی صفحه ضربه بزنید تا هر فایلی را که دوست دارید، باز کنید.

Snapseed دارای انواع مختلفی از فیلترها برای تغییر ظاهر عکسهاست. این فیلترها  شامل ۲۹ نوع ابزار مختلف هستند. پس از اتمام ویرایش میتوانید به راحتی فایل را ذخیره کنید یا با دوستانتان به اشتراک بگذارید. به طور کلی Snapseed بهترین اپلیکیشن ویرایشگر عکس اندروید ۲۰۲۱ است.  

ویژگیهای خاص Snapseed

فایلهای RAW DNG را میتوان ویرایش و به صورت  JPG ذخیره کرد.

تم خاص و دارکِ اپلیکیشن

براش  فیلتر انتخابی برای ویرایش تنها بخشی از تصویر

قابلیت ذخیره کردن قالب شخصی سازی شده برای اعمال این قالب روی تصاویر بعدی

تعداد نصب برنامه: بیش از ۱۰۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۵

 دانلود و نصب اپلیکیشن از گوگل پلی

VSCO Photo & Video Editor

VSCO Photo & Video Editor

اگر حرفه‌ای هستید، حتما اسم اپلیکیشن VSCO Photo & Video Editor

را شنیده‌اید. اپلیکیشن محبوب ویرایش عکس برای اندروید، که ۱۰ قالب آماده و چندین فیلتر برای بهبود فوری عکسهای شما در اختیارتان قرار میدهد.

آنچه VSCO را تبدیل به یکی از بهترین اپلیکیشنهای ویرایش عکس میکند، ابزارهای حرفه‌ای مثل HSL و Split Tones است که برای ادیت تصاویر در اختیار کاربران قرار میگیرد. این اپلیکیشن همچنین دارای ویرایشگر ویدئو است.

VSCO همچنین بستری برای عکاسان ارائه میدهد استعدادهای خود را به نمایش بگذارند. برای این منظور میتوانید به انجمن VSCO بپیوندید.

ویژگیهای خاص VSCO

۱۰  قالب آماده رایگان برای ادیت فوری عکسها

ابزارهای ویرایش در سطح حرفه‌ای

عضویت در انجمن VSCO برای ارائه عکسهایتان

تعداد نصب برنامه: بیش از ۱۰۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۲

Toolwiz Photos-Pro Editor

Toolwiz Photos-Pro Editor

Toolwiz Photos یک ویرایشگر عکس همه کاره پیشرفته و پر و پیمان است که ۲۰۰ ابزار قدرتمند به شما ارائه میدهد. میتوانید فیلترها را اضافه کنید، چهره‌ها را عوض کنید، درجه اشباع رنگها را تغییر دهید و حتی کلاژهای بانمک ایجاد کنید.

این اپلیکیشن اندروید رایگان دارای رابط کاربری مینیمال و زیباست. ویژگیهای این اپلیکیشن به همراه سهولت استفاده از آنها، باعث شده تا در لیست ۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱ قرار بگیرد.

ویژگیهای خاص Toolwiz Photos

مجموعه‌ای بزرگ از فیلترهای جادویی و هنری

سلفی عالی و ابزارهای پولیش پوست، شامل درجه بندی رنگ چهره، رفع جوشها، رفع قرمزی و نور چشم

بیش از ۲۰۰ فونت با قابلیت پشتیبانی از سایه و ماسک

تعداد نصب برنامه: بیش از ۱۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۵

YouCam Perfect

YouCam Perfect

YouCam Perfect یک ابزار ویرایشگر عکس مفید برای اندروید در سال ۲۰۲۱ است؛ که به شما این امکان را میدهد پرتره‌های خود را در عرض چند ثانیه زیباتر کنید. ویرایش با افکتهای آن، فیلترهای وان تاچ، برش و چرخش عکس، پیکسل‌دار کردن موزاییکی برای محو کردن پس زمینه،افکتهای vignette و HDR  را امتحان کنید. این برنامه دارای اصلاح کننده صورت، پاک کننده گودی دور چشم و همچنین باریک کننده بدن است. تا کمرتان را کوچکتر کرده و لاغرتر به نظر برسید!

روی هم رفته اگر به دنبال بهترین برنامه ویرایش عکس، برای عکسهای سلفی هستید، این اپلیکیشن میتواند بسیار مفید باشد. YouCam Perfect قابلیت سلفی ویدئویی نیز دارد. دانلود و برخی خریدهای درون برنامه‌ای آن جهت ویژگیهای اضافی، رایگان است.این برنامه همچنین حاوی تبلیغات است.

ویژگیهای خاص YouCam Perfect

جلوه‌های زیبا کننده پوست در در زمان ضبط عکسها و ویدئوهای سلفی

ابزار برش و حذف آبجکتها

قابلیت تشخیص فوری چند چهره در یک عکس سلفی با یک تاچ

گزینه “لبخند” برای اضافه کردن لبخند به تصویر

تعداد نصب برنامه: بیش از ۱۰۰  میلیون بار

امتیاز در گوگل پلی: ۴٫۵

انتخاب بهترین ویرایشگر عکس برای اندروید

با استفاده از اپلیکیشنهای ذکر شده در بالا میتوانید عکسهای خود را به شاهکارهای هنری تبدیل کنید. میتوانید اپلیکیشن دلخواه خود را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. مثلا برای ساخت کلاژ به شما PicsArt یا Pixlr را پیشنهاد میکنیم. همینطور اگر میخواهید افکتهایی به عکسهای سلفی خود اضافه کنید YouCam Perfect یا Prisma را امتحان کنید.

آیا لیست ۱۰ اپلیکیشن ویرایش عکس اندروید ۲۰۲۱ برای شما مفید بود؟ نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

برای اطلاع از تخفیف ها در کانال تلگرام مارژین عضو شوید. عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: